Get Adobe Flash player
Ukrainian Belarusian English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Форма входа

Вітаємо Вас...

Пошук...

Банери

Лічильник відвідувачів

0556809
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
В цьому місяці
Минулого місяця
За весь період
408
349
757
2438
1024
542733
556809
Ваш IP: 18.208.132.33
Server Time: 2020-06-03 16:04:01

21 грудня відбулася важлива зустріч першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун із представниками органів студентського самоврядування ВНЗ України

21 грудня відбулася важлива зустріч першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун із представниками органів студентського самоврядування ВНЗ України. Охочих взяти участь у цьому заході було багато. Конференц-зал у ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» був переповнений, Технічний коледж НУВГП на даному заході представляли голова студентсько-учнівського парламенту Заморська Оксана та координатор парламенту Вовкодав Д.О.

21 грудня відбулася важлива зустріч першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун із представниками органів студентського самоврядування ВНЗ України. Охочих взяти участь у цьому заході було багато. Конференц-зал у ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» був переповнений, Технічний коледж НУВГП на даному заході представляли голова студентсько-учнівського парламенту Заморська Оксана та координатор парламенту Вовкодав Д.О.

Під час зустрічі перший заступник Міністра обговорила зі студентами питання функціонування студентського самоврядування у навчальних закладах, зокрема його ролі у вдосконаленні організації навчального процесу, дотримання прав студентів на вибіркові дисципліни.

Зокрема Інна Совсун повідомила, що не у кожному навчальному закладі пройшли вибори голів студентського самоврядування. Причини називаються різні: не можуть підготувати документи, не вистачає часу і т.п. Вона наголосила, що Міносвіти покладає проведення виборів на виконавчі органи студентського самоврядування. Адже лише завдяки студентській організації студенти зможуть брати участь в організації вдосконалення навчального процесу.

         Інна Романівна наголосила, що студентам надані певні права, але відразу виникає питання про те, чи скористаються вони ними. «Права не надають, права беруть!» – цитата років французької революції була, як ніколи, доречною. У нас є усі механізми та різностороння підтримка.

         Закон України «Про вищу освіту» стимулює розвиток студентського самоврядування, а завдання студентів скористатися цими правами та можливостями. «Для того, щоб реформа вищої освіти відбулася, потрібна участь кожного студента. В кожному університеті, або коледжі студенти повинні скористатися тими правами, які їм надаються», - підкреслила Інна Совсун. За словами першого заступника Міністра, зусилля студентського самоврядування мають бути спрямовані на покращення якості навчального процесу та життя під час перебування в університеті. Інна Совсун закликала представників вищих навчальних закладів активно відстоювати свої права. У свою чергу, Міністерство освіти і науки підтримуватиме студентське самоврядування та сприятиме його розвитку . «У вас є всі механізми і всіляка підтримка з боку Міністерства», - додала перший заступник Міністра.

         На зустрічі дуже жвавим було обговорення питання про вільне обрання студентами вибіркових дисциплін (точніше – 25% від обсягу освітньої програми). Було наголошено, що це право закріплено Законом України «Про вищу освіту».

Єгор Стадний, виконавчий директор аналітичного центру СEDOS, розповів про результати дослідження цього питання в 191-му навчальному закладі державної та комунальної форми власності ІІІ-ІV рівнів акредитації. Для моніторингу було обрано чотири найбільш популярні, на думку експертів, спеціальності: комп’ютерні науки, філологія, екологія та право. За результатами телефонного опитування було з’ясовано, що з 191 вищого навчального закладу в 82 існує вибірковість дисциплін. 81 університет повідомив, що взагалі не пропонує дисципліни на вибір, інші 28 ВНЗ не відповіли на дзвінки. Ми почули рекомендації та поради з приводу того, як саме потрібно діяти у відстоюванні своїх прав на вибіркові дисципліни.

За словами Єгора Стадного, основними перешкодами для впровадження вибіркових дисциплін у вищих навчальних закладах є брак коштів, нерозуміння адміністрацією університету або коледжу орієнтованого на студента, відсутність конкуренції між викладачами, недостатня обізнаність працівників університетів, коледжів та студентів, інерція, позмінна організація освітнього процесу, перенавантаження студентів.

Експерт також підкреслив, що студент формує свою власну освітню траєкторію та несе за неї відповідальність. «Студенти є повноцінними учасниками освітнього процесу, тож вони мають право впливати на його організацію, одним із аспектів якої мають стати вибіркові дисципліни», - наголосив Єгор Стадний.

Тривала зустріч стала проявом налагодження конструктивного діалогу студентів із МОН. Було піднято ряд проблем, на вирішення яких ми дуже сподіваємось. Головне – ми відчули підтримку міністерства, яке завжди готове вислухати та шукати шляхи вирішення проблем, що існують. Також було цікавим та цінним спілкування із представниками студентського самоврядування інших ВНЗ України.

Питання котрі піднімалися на зустрічі з працівниками Міносвіти, шляхи подальшого розвитку самоврядування розглянуті на розширеному засіданні студентсько-учнівського парламенту Технічного коледжу НУВГП, напрацьовані пропозиції до адміністрації коледжу щодо впровадження системи вибіркових дисциплін, розширення участі студентсько-учнівського активу в організації навчально-виховного процесу в коледжі.

На думку членів парламенту коледжу порушені питання є актуальними і саме від активності студентства залежить впровадження їх у повсякденне життя.

Зміни в освіті є частиною тотального реформування, яке відбувається зараз у країні. Студенти завжди відігравали важливу роль, адже наразі стоять дуже важливі завдання – здобути хорошу освіту, побудувати кар’єру, створити міцну сім’ю, робити все необхідне, задля творення кращого майбутнього!

Координатор студентсько-

учнівського парламенту

Вовкодав Д.О.

 

20151221 153147

20151221 174317

BCSe2FoG87A 1

cQxBE3ck024

JbG0BQI3 SY

JJzviVSUkEQ

k1

k3